C Dersleri için İde önerilerinden bir başkasıyla devam ediyorum. Eğer hafif ve basit bir compiler istiyorsanız Dev-c++ tam aradığınız özelliklere sahip. Şahsen kötü yorumları her ne kadar fazla olsa da basitliği ve düşük dosya boyutu ile bence tercih edebileceğiniz bir İde olarak görünüyor.

Eğer Qt kurulumunu yapmak istemiyor veya kullanmayı tercih etmiyorsanız, bu İde’yi kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer arayüzler bence giriş aşaması için hiç gerekli değil. İlk başta http://www.bloodshed.net/dev/devcpp.html adresine girerek Alt tarafta bulunan Download başlığını bularak kurulum dosyasını indirmeniz olacaktır.

Gördüğünüz gibi kısa sürede kurulum tamamlandı. Şimdi proje açarak devam edelim.

Screenshot_2

Bu platform içinde artık proje oluşturma işlemini tamamladınız. Şimdi yapmanız gereken şey, derslere devam ederek C Dilini öğrenmek için basit adımları takip etmek olacaktır. Olabildiğince herkesin anlayabileceği ve anladığını geliştirebileceği şekilde sizlere yardımcı olacağım.

Bu eğitimler; basit console uygulamaları, robotik alanda ilerlemeler ve C++ alt yapısı oluşturmak adına ilerleyecek yapıda olmasını umut ederek yazıyorum.